Terje Osland gir seg

Av Thomas Owren

Terje Osland slutter som trener i Frøya etter å ha innehatt rollen i syv år. Osland fortsetter som daglig leder i klubben.

Terje Osland.

Terje Osland.

Terje Osland har bestemt seg for å gi seg som hovedtrener for Frøya. Frøya jobber for å få meritterte Ron Billingslea til å ta over ansvaret for den talentfulle Frøya-stallen. Osland fortsetter i Frøya i rollen som daglig leder.

- Først og fremst handler det om at jeg har trent dem såpass lenge at jeg tror det kan være sunt med et trenerskifte. Kontinuitet på trenersiden er bra det, men ikke til evig tid. Det er på tide med et skifte, sier Osland.

Krever mer

Osland medgir at han også har merket det økte arbeidspresset som fulgte med overgangen fra 1. divisjon til BLNO i fjor.

- Det er klart at når man skal være hovedtrener i tillegg til daglig leder blir det hektisk. Jeg har nesten ikke hatt fritid i det hele tatt, det blir å stikke en tur hjemom for å hive i seg litt middag før man må på jobb igjen. Jeg har vært trener i mange år, og tok mye på rutinen i 1. divisjon. Men å være trener for et BLNO-lag krever litt mer av deg, slår Osland fast.

Osland har den siste tiden jobbet for å få den meritterte treneren Ron Billingslea til klubben. Amerikaneren har tidligere tatt fire NM-gull med Bærums Verk.

- Han er en veldig god og rutinert trener, og en trener som er godt likt blant spillere. Lykkes vi med å få ham til Frøya har vi skaffet oss en kapasitet, sier Osland.

Årets trener

Osland har vært trener i Frøya siden 2003, med seriemesterskap i BLNO i 2004/05 som den naturlige kronen på verket. Han ble kåret til årets trener i Norge i 2004.  Sesongen etter seriegullet måtte Frøya trekke laget fra serien på grunn av økonomiske vansker. Etter tre sesonger i 1. divisjon, hvorav den siste ble en parademarsj av de sjeldne, var Frøya forrige sesong tilbake i Norges øverste selskap.

Ron Billingslea var på besøk i helgen for å se på forholdene i Frøya, og skal bestemme seg innen 14 dager.

- Vi hadde en god prat, men vi er ikke kommet helt i havn ennå. Jeg har fått inntrykk av at han er veldig interessert. Vi har blitt enige om å nå en konklusjon innen 14 dager, sier Terje Osland, som legger til at han har et godt håp om at avtalen skal gå i orden.

Diskuter artikkelen

viagra online india




Logg inn bruker