Poengdeling på Varden
Lørdag gjestet Stord Varden. Bare syv minutter før kampslutt ble de idømt straffe og fastsatte resultatet til 1-1 mot Fyllingen.

Fyllingen burde avgjort kampen i 2. omgang, men slet med å få ballen i mål. (Foto: Anette Olsen Vebjørnsen).
Fyllingen hadde gode muligheter til å hente hjem alle poengene, noe som hadde vært viktig før siste hjemmekamp mot Sotra i morgen. Fyllingen hadde mange gode sjanser mot Stord, og poengdelingen ble dermed ekstra surt for vertene. Fyllingen ligger nå på delt 2. plass på tabellen sammen med Staal Jørpeland. Brann 2 er fremdeles i tet.
Jevn 1. omgang
Før pause var Fyllingen det beste laget, selv om Stord hang godt med. Det var en jevn omgang der begge lagene ikke presterte så mye. De helt store sjansene uteble, men mot slutten av omgangen var det noen målsjanser for begge lag. Til pause var stillingen 0-0.
Etter hvilen satte Fyllingen inn støtet. Vertene var farligst foran mål, og hadde mange gode målsjanser. Da 53 minutter var spilt satte Nicolai Misje inn Fyllingen sitt mål etter innlegg fra Steffen Lilleng.
Vegard Agdestein kom inn for Stord og viste seg å være svært hurtig og satte fart i Stordangrepene. Mot slutten av kampen hadde også Stord store muligheter foran Fyllingenmålet. Etter en felling av Agdestein innenfor 16-meteren blåste dommeren straffespark. Alfred Berge satte den trygt i mål. Etter utligningen knivet begge lag om å sette inn et avgjørende mål, men det ble med fine sjanser for begge lagene.
– Billig straffe
– I 2. omgang har vi mange sjanser til å avgjøre det. Vi har dem langt inn på gaffelen, men vi klarer ikke å få mål, sier Kjetil Knutsen, trener for Fyllingen.
Han sier at i den første omgangen mørnet Fyllingen Stord og at de derfor hadde et fysisk overtak etter pause. Han mener Fyllingen burde tatt full pott i dag og at det er skuffelese over det uavgjorte resultatet. Treneren synes i tilegg at straffen var billig.
– Han detter lett og dommeren biter på, slår Knutsen fast.
Treneren sier også at de fleste baklengsmålene i år er kommet nettopp på straffespark.
God sesong
Fyllingen har gode statistikker å vise til i år. Når vi oppsummerer vårsesongen står de med to tap, en uavgjort og resten seiere. Det er med andre ord en solid jobb laget har gjort. Toppen i divisjonen er veldig jevn og treneren sier at noen endringer må til for at Fyllingen skal komme seg det ekstra hakket opp som trengs for å være helt på topp.
– Vi må bare innrømme at Brann 2 har vært bedre enn oss så langt, sier treneren.
– De leder fortjent, legger han til.
Han håper at etter sommerferien vil det bli flere poeng å hente og flere prestasjoner vil bedres.
– Vi kan forbedre oss i alle faser av spillet, sier han.
Tøff måned
Treneren sier at juni har vært krevende for spillerne.
– Vi har et ekstremt tett program i juni, sier Knutsen.
I tilegg til et tett kampprogram er de fleste spillerne studenter. Dermed er juni også krevende skolemessig med eksamenstid. Nå blir det roligere både på skolefronten og i kampoppsettet. Fra og ha hatt to kamper i uken vil det nå bli en kamp i uken igjen.
– Det passer oss godt, sier treneren.
Han håper spillerne vil være flinke med egentrening i sommerpausen. Siste kamp før spillerne kan ta ferie er i morgen på Varden mot Sotra.
– Den kampen må vi vinne og den kampen skal vi vinne, slår Knutsen fast.
Kampfakta
Fyllingen- Stord1-1 (0-0)
Sted: Varden
Tilskuere: 62
Mål for Fyllingen: Nicolai Misje
Mål for Stord: Alfred Berge


